Унікальні екскаватори-амфібії для чого вони?
УНІКАЛЬНИЙ ЕКСКАВАТОР АМФІБІЯ
М'які ґрунти та болота можуть бути забороненою зоною для деяких стандартних екскаваторів, але не для спеціально розробленої машини-амфібії. Розроблена зі спеціальною ходовою частиною, яка є надзвичайно стійкою, вона має неймовірно низький тиск на ґрунт і може легко маневрувати в складних і багнистих умовах роботи.
Екскаватор-амфібія - це тип екскаватора, який має герметичне понтонне обладнання, що дозволяє йому виконувати днопоглиблювальні роботи, плаваючи на мілководді. Понтони виготовлені зі сталі з високою міцністю на розрив, завдяки умовам роботи вони стійкі до корозії і здатні працювати в умовах високої солоності, як у випадку роботи з морською водою. Це гарантує, що екскаватор може працювати навіть в екстремальних умовах. Це техніка, яка спеціально розроблена для маневрування в болотистих місцевостях, таких як водно-болотні угіддя і м'який ґрунт, а також для плавання на воді. Ці екскаватори повністю самохідні з використанням гідравлічної системи з прямим приводом.
Фізичний принцип роботи екскаватора-амфібії полягає в герметичних понтонах, сконструйованих за принципом Архімеда. У поєднанні з великою площею опорної поверхні це створює дуже низький тиск на ґрунт. Машина здатна працювати на сухих, м'яких і болотистих ділянках з мінімальним ризиком застрягання в багнюці або взагалі без нього.
ХАРАКТЕРИСТИКИ ЕКСКАВАТОРА-АМФІБІЇ
Найпомітнішою особливістю амфібійної ходової частини, яка відрізняє техніку від звичайного екскаватора, є те, що вона може забезпечувати плавучість завдяки герметичним понтонам. Понтони, які висуваються, дозволяють екскаватору плавати у воді з можливістю встановлення вертикальних піддонів. Переміщення здійснюється за допомогою ланцюгів, які використовують мультисинхронну гідравлічну систему приводу. Гусеничний ланцюг використовується для підтримки плавучості, забезпечує більш високий рівень ефективності тяги і стійкості в більш широкому діапазоні для всіх видів робіт, тобто відповідно до умов ґрунту. Екскаватор може адаптуватися з різним навісним обладнанням для кожного застосування. Завдяки цій здатності оператори можуть виконувати широкий спектр завдань для різних промислових застосувань.
ПРОМИСЛОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ
Здоровий глузд підказує, що обладнання амфібії буде корисним для роботи на водно-болотних угіддях і болотах, однак, існує безліч інших сценаріїв і умов, в яких використання амфібійного обладнання дозволяє полегшити роботу. Проекти, які виконуються на морських узбережжях, руслах річок і особливо в районах недавніх повеней, де використання екскаватора-амфібії є найкращим варіантом для економії витрат і оптимізації робочого часу. Екскаватори-амфібії можуть ефективно працювати в широкому діапазоні застосувань, включаючи ліквідацію наслідків повеней і стихійних лих, днопоглиблювальні роботи, відновлення навколишнього середовища і різні будівельні проекти, такі як прокладка трубопроводів, дамб або автомагістралей.
Використання екскаваторів-амфібій також є найкращим варіантом для днопоглибленних робіт, тому їх застосування не обмежується лише будівельними роботами. Виконання днопоглиблювальних робіт іноді ускладнюється невеликою глибиною води, оскільки екскаватори можуть легко застрягти або мати обмежений радіус дії. Завдяки універсальності амфібійного обладнання, яке може плавати на воді і працювати на суші, оператору не потрібно турбуватися про те, що він буде працювати занадто близько або занадто далеко від лінії перетину водної поверхні водотоку з поверхнею суші. Широкі гусениці і зручна для роботи вага означають, що тиск на ґрунт не є надмірним, з іншого боку, набагато важче обладнання залишає глибокі борозни. Крім того, можливість встановлення земснаряду безпосередньо на екскаватор дає йому можливість мати оптимальну швидкість руху та продуктивність.
СХОЖІСТЬ ТА ВІДМІННОСТІ ЗІ ЗВИЧАЙНИМ ЕКСКАВАТОРОМ
У конструктивному плані екскаватори-амфібії мають конструкцію, дуже схожу на конструкцію звичайного екскаватора, вони можуть забезпечувати повороти на 360 градусів при збереженні нерухомої ходової частини, мають стрілу , кабіну, противагу і т.д. Специфічна відмінність полягає в ходовій частині, яка у випадку з екскаватором-амфібією оснащена корпусами або понтонами, що нагадують корпуси човнів, щоб максимізувати тягу і забезпечити плавучість обладнання.
Існує кілька типів екскаваторів-амфібій, які класифікуються залежно від способу їхнього переміщення:
1) Обладнання, що використовується для роботи на мілководді, як правило, пересувається звичайним способом, використовуючи лише ходову частину з понтонами, що зменшує тиск на ґрунт завдяки ширині гусениць та їхній більшій контактній поверхні, максимізуючи зчеплення з ґрунтом.
2) Використовуються для роботи в глибоких водах: Їх можна переміщати за допомогою рукояті та стріли екскаватора. Щоб мінімізувати ризик перекидання під час роботи, зазвичай додають додатковий набір бічних понтонів, які включають так звані «спуди» або утримуючі стовпи, які відповідають за утримання обладнання в зоні. специфічних робіт, забезпечуючи стабільність обладнання, оскільки вони покращують проникнення в грунт.
3) Використовуються для роботи на великих глибинах за допомогою гребних гвинтів: Їх конструкція схожа на конструкцію обладнання для глибоких вод, вони оснащені додатковим набором понтонів, проте в бічних корпусах встановлений гребний механізм, який буде відповідати за підтримку руху в порівнянні з тим, що підтримується рукою і стрілою.
Це унікальні та в одно час рідкісні машини для ринку спецтехніки, але вони є незамінними помічниками для особливих робіт, пропонуючи універсальне рішення як для наземних, так і для водних проектів. З розвитком технологій ці машини будуть продовжувати змінювати будівельний ландшафт.
На нашому українському ринку, це одиничні випадки використання таких машин, але все ж таки є компанії які забезпечують продаж та сервіс цих специфічних екскаваторів-амфібій і однією з них є Gekkon Україна.